top of page

Lazerler Siğil Tedavisi Ankara, Fiyatları 2024

lazerle_genital_siğil_tedavisi_ankara

Lazerle Siğil Tedavisi nedir?

Lazerle siğil tedavisi, siğillerin lazer adı verilen ışınlar vasıtasıyla ısı oluşturulması ve yok edilmesi esasına dayanır.  Hem siğili besleyen kan damarları yok edilirken hemde siğil hücreleri parçalanır. Lazerle siğil tedavisi, tüm siğillerin tedavisinde yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Genital siğil lazer tedavisi fiyatları, 2024 Ankara detayları için bize ulaşabilirisiniz.

Lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır?

 

Lazerle siğil tedavisi, laser ışını veren özel aletler yardımıyla yapılır. Bu aletlerin pek çok versiyonu vardır. Hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur. Antiseptik bir solüsyonla siğil olan alan temizlendikten sonra lazerle siğiller yok edilir.  2-4 hafta aralarla 2-3 seans uygulanması gerekebilir. Genellikle aynı yerde tekrar siğil oluşmaz ancak farklı bir yerden tekrar siğil çıkabilir.

Lazerle genital siğil tedavisi yapılabilir mi?

 

Lazerle siğil tedavisi genital siğil tedavisinde de kullanılabilir. Kadınlarda ve erkeklerde lazerle siğil tedavisi tüm siğillerde rahatlıkla kullanılabilir.  

Lazerle siğil tedavisinin yan etkileri nelerdir?

 

Lazerle siğil tedavisi yaptıranlarda bazen yakılan yerde hafif su toplaması yada morarma olabilir. Ancak kendiliğinden düzelir. Herhangi bir tedaviye ihtiyaç yoktur. İşlem sırasında bir miktar ağrı oluşabilir.

Lazerle siğil tedavisi acıtır mı?

 

Lazerle siğil tedavisi sırasında bir miktar ağrı olmaktadır. Bu nedenle lokal anestezi uygulamak gerekecektir. Kremlerle yada enjeksiyon yöntemi ile lokal anestezi uygulanabilir. İşlem sonrasında da yakılan siğil bölgesinde hafif sızlama olabilir.

Lazerle siğil tedavisi sonrası iz kalır mı?

 

Lazerle siğil tedavisi sonrasında iz çok fazla kalmaz. Siğil çevresinde bir miktar renk değişikliği oluşabilir. Siğil dondurma yada siğil yaktırma tedavisine göre iz kalma riski daha azdır. Yalnızca siğil dokusuna uygulandığında normal dokuya zarar vermez. Bu nedenle de iz kalma riski azalır.

 

Gebelikte lazerle siğil tedavisi yapılır mı?

 

Gebelikte lazerle siğil tedavisinde lazer yöntemi kullanılabilir. Gebelik açısından herhangi bir sakıncası yoktur.

Lazerle siğil tedavisi fiyatı nasıldır?

 

Ankara lazerle siğil tedavisi fiyatları yönteme ve uygulanan kliniğe göre değişebilir. Lazerle genital siğil tedavisi ücreti genellikle siğilin yoğunluğuna göre belirlenir.  2000-10000 tl arasında değişen fiyatlarla siğil tedavisi uygulanmaktadır. Genital siğil lazer tedavisi fiyatları Ankara için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page