top of page

Siğil Yaktırma Ankara

 
siğil yaktırma ücreti ankara 2023

Siğil Yaktırma Nedir?

Siğil yaktırma, siğillerin çok yüksek ısı üreten değişik cihazlarla tahrip edilmesi işlemidir. Siğil yaktırma tedavisi, tüm siğillerin tedavisinde yaygın olarak lullanılmaktadır. Ancak ağrılı bir işlem olduğundan siğillerin yoğunluğuna yada yerine göre lokal yada sedasyon anestezisi gerekebilir.

Siğil Yaktırma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Siğil yaktırma işlemine koterizasyon adı verilir. Elektrikle çalışan bu aletlerin uç kısmındaki ince aparatta yüksek ısı oluşmaktadır. Bu yüksek ısı sayesinde siğil lokal olarak yakılabilmektedir. Ancak işlem esnasında bir miktar ağrı hissedilir. Bu nedenle 2 saat öncesinde lokal anestezik kremler uygulandıktan sonra işlem yapılması ağrı duyusunu azaltacaktır. Yine olmazsa anestezi altında yapılması gerekecektir.

Genital Siğil Yaktırma Yapılabilir Mi?

Siğil yaktırma tedavisi genital siğil tedavisinde de kullanılabilir. Erkeklerde testislere, kadınlarda rahim ve yumurtalıklara herhangi bir zararı yoktur.

Siğil Yaktırmanın Yan Etkileri Nelerdir?

Siğil yaktırma sonrası genellikle yaşanan basit yan etkiler mevcuttur. Siğil yaktırma sonrası su toplaması bazen rastlanabilir. Özellikle büyük siğillerde ya da yaygın siğillerin yalkılmasından sonra yaşanabilir. Ancak kısa sürede kendiliğinden düzelecektir.

Siğil Yaktırma Acıtır Mı?

Siğil yaktırma işlemi sırasında bir miktar ağrı olabilir. Bu nedenle lokal yada genel anestezi altında yapılması gereklidir.

Siğil Yaktırma Sonrası İz Kalır Mı?

Siğil yaktırma sonrasında bir miktar iz kalabilir. Özellikle koyu renkli cildi olanlarda iz daha fazla kalabilir. Çok fazla alanın ya da siğilin çok derin yakılması durumunda oluşacak iz daha fazla olacaktır. Elbette iz oluşumunda kişinin yara iyileşmesinin iyi ya da kötü olmasının da etkisi vardır.

Gebelikte Siğil Yaktırma Yapılır Mı?

Gebelikte siğil tedavisinde siğil yaktırma yöntemi kullanılabilir. Gebelik açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak işlem sırasında anestezi gerektiğinden gebelikte çok sık tercih edilmez. Ağrı oluşturmayan daha basit yöntemler gebelikte daha fazla uygulanmaktadır.

Siğil Yaktırmak Zararlı Mıdır?

Siğil yaktırmanın herhangi bir zararı yoktur. Hijyen kurallarına dikkat edilerek ehil ellerde yapıldığında olumsuz sonuçlar çok fazla görülmez. Bu nedenle siğil yaktırma işlemi için bir kadın doğum uzmanından yardım almanız uygun olacaktır.

Siğil Yaktırma Fiyatları Nasıldır? Siğil Yaktırmak Ne Kadardır?

Ankara siğil yaktırma fiyatları kullanılan yönteme ve uygulanan kliniğe göre farklılık gösterebilir. Özel hastane siğil yaktırma ücreti Çukurambar bölgesinde oldukça farklıdır. Özel muayenehanelerde de yaktırma ücreti klinikler arasında farklılık gösterir. Genital siğil yaktırma fiyatları siğilin yoğunluğuna göre değişmekle birlikte 2000- 10000 tl arasında değişmektedir. Siğil yaktırma ücreti Ankara için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page