Siğil Dondurma Ankara

siğil_dondurma_tedavisi_ankara.jp

Siğil Dondurma Nedir?

Siğil dondurma, siğillerin çok düşük ısılara maruz bırakılarak soğuk etkisiyle dokunun tahrip edilmesi şeklinde uygulanır. Siğil dondurma tedavisi, tüm siğillerin tedavisinde yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Siğil dondurma tedavisi kadınlarda ve erkeklerde yaygın olarak kullanılan bir siğil tedavi yöntemidir. Genital siğil tedavisinde de oldukça sık kullanılmaktadır.

Siğil dondurma işlemi nasıl yapılır?

 

Siğil dondurma işlemine kriyoterapi adı verilir. Özel cihazlarla yada bazı basit aparatlarla azotla siğil dondurma tedavisi uygulanır. Sıvı azot siğillerin üzerine sürülerek yada püskürtülerek uygulanır. -195 derecedeki sıvı azot siğil dokusunu hızlıca donduracaktır.

 

Genital siğil dondurma yapılabilir mi?

 

Siğil dondurma tedavisi genital siğil tedavisinde de kullanılabilir. Rahim, yumurtalıklar ve vajen açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Erkeklerde genital siğil tedavisi de kriyoterapi ile yapılabilir.

 

Siğil dondurmanın yan etkileri nelerdir?

 

Siğil dondurma sonrası genellikle yaşanan basit yan etkiler mevcuttur. Siğil dondurma sonrası morarma olabilir. Ancak çok kısa sürede düzelme olacaktır. Siğil dondurma sonrası şişlik, siğil dondurma acısı gibi basit yan etkiler sıklıkla görülebilir. Siğil dondurma tedavisi sonrası su toplaması bazen rastlanabilir. Özellikle büyük siğillerde yada siğilden daha büyük bir alanın dondurulması sonucunda citte su toplaması olabilir. Ancak kısa sürede kendiliğinden düzelecektir.

 

Siğil dondurma acıtır mı?

 

Siğil dondurma tedavisi sırasında bir miktar ağrı olabilir. Ancak bu ağrı ciltte sızlama şeklinde bir ağrıdır. Tedaviyi zorlaştıracak yada engelleyecek derecede bir ağrı olmaz.

 

Kriyoterapi sonrası siğil ne zaman düşer?

 

Kriyoterapi sonrası siğiller genellikle 1 hafta civarında düşer. Siğil dondurma işlemi sonrasında 2-4 hafta içerisinde tekrar bir muayene olunması uygun olacaktır. Bazen tek seans yetmeyebilir. Tekrarlayan seanslar gerekebilir.

 

Siğil dondurma iz kalır mı?

 

Siğil dondurma sonrasında bir miktar iz kalabilir. Özellikle koyu renkli cildi olanlarda iz daha fazla kalabilir. Dikkatli uygulanmazsa daha geniş alanlarda donmaya neden olarak daha fazla iz kalmasına neden olabilir.

 

Gebelikte siğil dondurma yapılır mı?

 

Gebelikte siğil tedavisinde siğil dondurma yöntemi kullanılabilir. Gebelik açısından herhangi bir sakıncası yoktur.

 

Siğilleri evde dondurma yapılabilir mi?

 

Piyasada satılan bazı siğil dondurma ilacı veya  siğil dondurma spreyi  ile evde siğil tedavisi deneyebilirsiniz. Ancak daha fazla alanın donması daha fazla renk değişikliğine ve iz kalmasına neden olacaktır. Bu nedenle siğil dondurma işlemi için bir kadın doğum uzmanından yardım almanızda fayda vardır.

 

Siğil dondurma fiyatları nasıldır?

 

Ankara siğil dondurma fiyatları kullanılan yönteme ve uygulanan kliniğe göre farklılık gösterebilir. Genital siğil dondurma ücreti siğilin yoğunluğuna göre değişmekle birlikte 500- 2000 tl arasında değişmektedir. Siğil dondurma fiyatları Ankara için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siğil dondurma ilacı fiyatı size uygulanacak işlem fiyatlarına yakındır. Bu nedenle bu tür yöntemlerle uğraşmadan bir kadın doğum uzmanına görünmeniz daha akıllıca olacaktır. Emeğinizi ve paranızı boşa harcamayınız.