Hpv aşısı devlet karşılıyormu?

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2020Hpv aşısı devlet karşılıyormu
Hpv aşısı devlet karşılıyormu?

Hpv aşısı fiyatı Ankarada oldukça yüksektir. Tek doz aşı 500-800 tl arasında yapılmaktadır. Genital siğil ve rahim ağzı kanserinin önlenmesi açısından 3 doz yapılması gereklidir. Toplamda hasta için oldukça yüksek bir meblağ oluşturmaktadır. Ancak söz konusu rahim kanseri ve penis kanseri gibi kanserlerin önlenmesi olduğunda fiyat her zaman ikinci plandadır. Hpv aşısı Ankaradaki kliniğimizde yaptırabilirsiniz.


Hpv aşısını devlet karşılamıyor
Hpv aşısını devlet karşılamıyor

Hpv aşısını devlet karşılamıyor. Ancak ilerleyen zamanla birlikte hpv aşısı fiyatlarının daha da düşeceği bir gerçektir. Belki ilerleyen dönemde ülke ekonomiside göz önünde bulundurularak özellikle kadınlarda 9-12 yaşından sonra rutin aşı programına alınabilecektir. Ancak bununla ilgili şu anda herhangi bir çalışma yoktur.


Bazı yabancı ülkelerde artık kızlarda rutin aşı programına dahil edilmiştir. Avustralyada ise erkekler dahi aşı programına alınmaktadır. Ülkemizde 2020 yılı itibari ile hpv aşısını devlet karşılamıyor. Ülkemizde SGK nın hpv aşısını karşılaması için daha uzun bir döneme ihtiyaç var gibi görünmektedir.


Hpv aşısı yapan hastaneler Ankarada oldukça fazladır. Tüm her yerde aşınızı tamamen özel yaptırmak zorundasınız. Hpv aşısını Ankara Çankayadaki klniğimizde uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz. Muayenehanemizde Gardasil aşı yapılmaktadır. Hem genital siğillerin önlenmesinde, hemde rahim ağzı ve penis kanserinin önlenmesinde oldukça faydalıdır.

2,355 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör